WhatsApp Canlı Destek Hattı
a

Hakkımızda

 / Hakkımızda

Siyam Kedisinin Özellikleri Nelerdir?

Sevecen ve eğlenceli karakterleri sayesinde, Siyam kedileri insanların en sevdiği kediler arasındadır. Zarif, şık görünümleri ve masmavi gözleriyle ‘’Kedilerin Prensesi’’ olarak da anılmakta olan siyam kedilerinin özelliklerine birlikte bakalım mı?


Siyam kedilerinin soyu, bugün Tayland sınırları içinde yer alan Siyam Krallığı’na dayanıyor.

Çok sevgi ve saygı duyulan Siyam Kedilerinin Tayland’dan çıkış öyküleri ise, 1884 yılında Siyam Kralı tarafından, dönemin İngiltere Başkonsolosu Owen Gould’a armağan edilmeleri ile ortaya çıkmıştır.


Bu zarif kediler; genele bakıldığında orta boylu olarak görülüyor. En karakteristik özellikleri ise tabii ki renkleri! Yüz, kulak, pençe ve kuyruklarındaki pigmentli alanları, masmavi gözleriyle onları çoğu kediden ayırıyor. 


Siyam kedileri; nasıl hissettiklerini ve iletişim kurduklarını göstermek için miyavlamayı ve mırıldanmayı çok severler. Şefkat dolu olsalar da, bağımsızlıklarına düşkün olan Siyam kedileri irademize teslim olmazlar. Ayrıca, birlikte yaşadıkları aileye çok bağlı olma eğilimindedirler. Bu da çok sık ilgi talep edecekleri anlamına gelir! Bölgelerinde yaşamayı ve alışkanlıklarını değiştirmeyi sevmeyen dostlarımız, evlerine gelen yeni kedilerle her zaman çok iyi anlaşamazlar. 


Diğer Blog Yazıları

Bizlerle ilgili son gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

...
Clearcat Kedi Kumu Nasıl Kullanılır?

Kediler kendilerini koruma mekanizmaları çok yüksek olan ve bu alanda kendini çok iyi geliştirebilmiş canlılardır.

...
Siyam Kedisinin Özellikleri Nelerdir?

Kedi tuvaleti eğitimi, diğer hayvanlar ile karşılaştırıldığında en basit tuvalet eğitimlerinden biridir.

...
Kediler Hakkında Birbirinden İlginç 9 Bilgi

Birman kedileri adları gibi muhteşem kediler. Rahiplerin kedisi olarakta bilinen Birman kedileri Burma’daki eski budist tapınaklarının vazgeçilmez sakinlerindendi.

Consecte libero id faucibus nisl tincidu. Magna etiam tempor orci lobor faculs lorem ipsum.